fbpx
be better

Które to Twoje świadome samobójstwo?

Chcesz poznać swój potencjał? Pomogę Ci go odnaleźć, tylko musisz mi zaufać i uwierzyć. Uświadom sobie, że każdy Twój zły wybór, każda ucieczka i unikanie wyzwań powoduje, że popełniasz samobójstwo. Samobójstwo na osobie, którą możesz się stać. Jeżeli nie podejmiesz prób, wysiłków, nie zbadasz granic swoich możliwości dużo tracisz Ty i dużo traci społeczeństwo. Nie dowiesz się jakim człowiekiem możesz zostać i jak wielu osobom przez to pomóc.

Społeczny obowiązek stawania się lepszym

Nie masz innego wyboru w życiu niż stawanie się lepszym. Nie masz innego wyboru jak ciągłe doskonalenie i nauka. Jest to jedyna słuszna ścieżka, w której możesz dać dużo dobrego sobie, ale również społeczeństwu.

Dlaczego jest to jedyne słuszna droga? Przeciwstawną ścieżką jest brak rozwoju, prokrastynacja, bylejakość, nałogi i lenistwo. Wybuchowa kumulacja, do tego, aby stoczyć się na samo dno. Gdzie chcesz być? Na dnie, czy na górze?

Tylko wymagając od siebie, jesteś w stanie odnaleźć, ulepszać i wykorzystać swoje talenty. Co przełoży się na lepsze życie Twoje i życie osób, które Cię otaczają.

Udoskonalanie się każdego dnia, to wprost zdobywanie wiedzy w danym zakresie. Jeżeli stajesz się ekspertem, jesteś w stanie pomóc większej liczbie osób. Pomagając coraz większej liczbie osób, pomagasz sobie stając się użytecznym i potrzebnym.

Musisz też pamiętać, że dobro wraca. Mając dużą strefę wpływów i szeroką siatkę relacji, czujesz się bezpieczniej. Posiadając większą wiedzę stajesz się bardziej wartościowy dla firmy, prędzej czy później będziesz zarabiać więcej tu lub w innej firmie. Możesz to osiągnąć tylko poprzez stawanie się lepszym.

Zbyt niezrozumiałe? Popatrz na mój przykład z odniesieniem do prowadzenia tego bloga.

Moja droga do tu i teraz

Gdybym dwa lata temu nie podjął decyzji o założeniu tego bloga i dzieleniu się z Wami swoją wiedzą, nigdy nie stałbym się tą osobą, która właśnie jestem.

Czy było to łatwe? Na pewno nie. Wymagało ode mnie udoskonalenia stylu pisania, odpowiedniej dyscypliny, zrezygnowania z wielu „przyjemnych” aktywności na rzecz tego bloga.

Przez ten czas bardzo dużo się nauczyłem. Doskonaliłem w stylu pisarskim, poszerzałem wiedzę z zakresu tematyki tego bloga. To jednak nie wszystko.

Chciałem trafić do jak największej liczby potrzebujących tej wiedzy. W związku z tym, musiałem poszerzyć wiedzę z zakresu marketingu internetowego, działania wyszukiwarki Google. prowadzenia mediów społecznościowych.

Wystarczyło to na początek. Później doszły jeszcze zagadnienia prowadzenia podcastów czy wideo, które możecie znaleźć na moim kanale Youtube.

Ta przygoda się nie kończy i trwa nadal, ciągle poszerzam swoją wiedzę, tak aby trafić do jak największego grona osób, z jak najlepszymi treściami.

Dzięki temu docieram teraz do ponad tysiąca osób dziennie, szerze trudno dostępną wiedzę, a moje szkolenia ukończyło już ponad 500 osób…

Gdybym nie zrobił tego pierwszego kroku… popełniłbym samobójstwo na osobie, którą się obecnie stałem. Bez pierwszego kroku, byłbym anonimowym inżynierem jakości z Podkarpacia, a liczbę osób, którym pomogłem mógłbym policzyć na palcach jednej dłoni…

Działaj, a nie rozmyślaj i unikaj…

Dlaczego Ci to wszystko piszę? Wiem, że często masz wątpliwości i nie wiesz co w wybrać. Za pewne snujesz w swojej głowie marzenia… Jak chcesz aby wyglądało Twoje życie, jak chcesz aby wyglądał Twoja praca. Pewnie masz świetne pomysły, które możesz zrealizować. Niestety za pewne paraliżuje Cię strach, przed pierwszym krokiem i realizacją.

Nie podejmując tych kroków i działań, powtórzę jeszcze raz… popełniasz samobójstwo na osobie, którą możesz się stać i nigdy się niestety nie staniesz. Czas i tak płynie i go nie cofniesz. Możesz tracić kolejne dni, tygodnie, lata snując marzenia i nie podejmując działań…

Dotyczy to nie tylko Twoich prywatnych planów, ale również kwestii zawodowych. Jeżeli dostajesz propozycję poprowadzenia projektu w pracy, jeżeli dostajesz trudne zadanie to nie pękaj na starcie.

Może nie wykonasz go w 100% idealnie, ale już 4 takie zadanie zrobisz naprawdę dobrze. Staniesz się osobą, która po prostu wykonuje takie zadania i jest to dla niej formalność. Bez podjęcia się pierwszy raz trudności… nigdy nie będziesz w miejscu, w którym możesz być.

Znając procesy, możliwe problemy i ich rozwiązania stajesz się ekspertem w swojej pracy. Możesz w ten sposób pomóc mniej doświadczonym kolegom w Twoim otoczeniu. Stajesz się też coraz ważniejszym ogniwem organizacji, stajesz się lepszym człowiekiem.

Jak chcesz skończyć?

Zdaje sobie sprawę, że czasami jest naprawdę trudno podjąć jakieś wyzwanie. Wiem, że często strach ma tak wielkie oczy, że jest trudno zrobić pierwszy krok. Też tak mam. Nawet nie wiesz jak strasznie denerwowałem się przed nagraniem pierwszego wykładu na żywo do internetu…

W tamtym momencie przypomniałem sobie słowa David’a Goggins’a, o którym już pisałem na tym blogu. David ma prosty sposób inspirowania się do działania. Przeczytaj go uważnie, czy jesteś wierzący czy nie.

Wyobraź sobie, że po śmierci trafiasz do zaświatów. Przed Tobą pojawia się wielki telewizor. Oglądasz na nim całe swoje życie, te gorsze i lepsze momenty. Wzruszasz się, uśmiechasz. Niektórych rzeczy żałujesz, niektóre chcesz powtórzyć. Seans się kończy.

To jednak nie koniec… Przed Tobą kolejny film. Na tym filmie widzisz jak Twoje życie potoczyło by się, gdyby w kluczowych momentach nie sparaliżował Cię strach i podjąłbyś wyzwanie.

Możesz chciałeś/aś kiedyś spróbować sił w bieganiu, ale po 5 treningach uznałeś/aś, że to nie dla Ciebie? Oglądasz na filmie jak pokonujesz metę zawodów na 10km, cieszysz się świetnym zdrowiem i jesteś bardziej pewny/a siebie. Może Twoim marzeniem była zmiana pracy i poznanie innych standardów, ale bałeś/aś się czy sobie poradzisz? Widzisz na ekranie jak zmieniasz pracę, uczysz się nowych narzędzi, pracy w innym środowisku i świetnie sobie radzisz…

itd… itd… itd…

Próbuj, bo czas ucieka

Jedyne co jest pewne na ziemskim padole to podatki i śmierć. Jesteś tutaj tylko raz, więc próbuj i działaj. Nie ma innego wyjścia. Realizuj swoje cele, pokonuj strach, ponoś porażki i ucz się z nich, aby stawać się lepszym człowiekiem.

Twój zegar i tak tyka, twoja droga zmierza w jednym kierunku. Tylko ty możesz zdecydować jak ją pokonasz.

Jeżeli chcesz w końcu ruszyć coś ze sobą zrobić, prześledź jeszcze pozostałe moje wpisy, które Ci w tym pomogą. Jeżeli to nie wystarczy i masz jakieś pytania, lub nie wiesz jak zacząć, to chętnie Ci pomogę. Napisz do mnie: arturmydlarz@inzynierjakosci.pl

Podsumowanie

Postaw sobie cel, stawania się lepszą osobą. Nie ma lepszej ścieżki na tym ziemskim padole. Jest to najlepsza inwestycja, która bardzo szybko się zwróci w każdym aspekcie Twojego życia.