fbpx
zarządzanie jakością youtube

Top 10 darmowych szkoleń o jakości, czyli Zarządzanie Jakością Youtube

Lubisz bardziej czytać czy oglądać? Wydaje mi się, że coraz więcej osób przechodzi w stronę wideo. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze darmowe szkolenia na kanele Zarządzanie Jakością Youtube. Nie każdy jednak o nich wie, dlatego zebrałem tutaj najczęściej oglądane darmowe szkolenia w 2021 roku.

Zarządzanie Jakością – Youtube

Po pierwsze zachęcam do subskrybcji mojego kanału, gdzie znajdziesz masę ciekawy wideo w różnych formatach.

youtube zarządzanie jakością

1. 10 tricków Excela pomocnych w Zarządzaniu Jakością

Po raz kolejny potwierdza się, że Excel jest nieodzowną częścią Zarządzania Jakością. Analizy danych, tworzenie raportów 8D, audytu, tworzenie SPC itd. itd. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się moje spotkanie z najlepszych ekspertem w kraju do Excela – Michałem Kowalczykiem.

2. Najczęstsze błędy przy pomiarach przyrządami ręcznymi, mające wpływ na interpretację jakości

Miejsce drugie to tegoroczny debiut Urszuli Kmiecik-Sołtysiak. Nasza rozmowa odbyła się w grudniu 2021… więc gdyby poczekać nieco dłużej to liczba wyświetleń pewnie przegoniła by Excela :). Kolejny ważny temat w jakości, czyli pomiary, interpretacja i normy.

Zrozum jakich błędów nie popełniać przy użyciu najczęściej używanych narzędzi pomiarowych:

 • suwmiarki
 • mikrometru
 • czujnika zegarowego.

Błędy przy wykonywaniu pomiarów mają bezpośrednie przełożenie na interpretację niezgodności, jakości wyrobu oraz prowadzą do niepotrzebnych dyskusji i argumentacji. Zaoszczędź sobie problemów, poszerzając swoją wiedzę na naszym bezpłatnym szkoleniu.

3. Mini Kurs z SPC – statystyczne sterowanie procesem

A na trzecim miejscu mój mini kurs o SPC, mam nadzieję, że przybyliżyłem Wam nieco tę tematykę. W szkoleniu odpowiadam na pytania:

 • dlaczego prewencyjne zarządzanie jakością daje duże oszczędności w firmie
 • jak bardzo jest cenione w wielu branżach
 • dlaczego trzeba zrobić MSA przed SPC
 • jak wybrać proces i charakterystykę
 • jakie narzędzia użyć
 • co to są wskaźniki stabilności procesu
 • jak policzyć Cp, Cpk, Pp, Ppk

4. 5S bez tajemnic – Zbigniew Kowalski

Wideo z 2020 a i tak często oglądane w 2021… jak widać 5S to ważny temat w wielu organizacjach… Szkoda, że tak często jest źle interpretowany. Myślę, że ogarneliśmy ten temat ze Zbyszkiem :).

5. IATF 16949:2016 – odpowiedzi eksperta na częste pytania

W 2021 miałem to szczęście, że spotkałem Michała Jezuska – genialnego eksperta i człowieka. Zoorganizowaliśmy wspólnie kilka projektów, a pierwszym z nich jest ten o wymaganiach IATF 16949:2016

6. Problem Solving 8D – 8 poziomów piekła Deminga – Zarządzanie Jakością Youtube

Zabiorę Cię w podróż do Piekła Deminga. Najpierw przedpiekło… a tam: brak wyciągania wniosków z przeprowadzonej analizy 8D… a to dopiero początek, bo poziomów jest 8. Poznaj najgorsze błędy przy rozwiązywaniu problemów związanych z niską jakością produktu i procesu.

7. Audyt procesu, audyt systemu – co to jest i jak zostać dobrym audytorem?

Proces audytowania to często niezrozumiały aspekt w naszym kraju. Duża część audytorów, zamiast audytować, przeprowadza kontrolę… Próbuję to zmienić od dłuższego czasu… i powiem Ci, że nawet nieźle to wychodzi :).

8. Skuteczny Inżynier Jakości – 5 metod diametralnie podnoszących efektywność zarządzania jakością – Zarządzanie Jakością Youtube

Warto być skutecznym inżynierem :). Robisz więcej i masz więcej czasu… a czas w pracy jakościowca jest często na wagę złota. W poniższym szkoleniu pokazałem metody, które pozwolą Ci zwiększyć skuteczność zarządzania jakością za pomocą metody LEJKA i CAPA.

9. ISO 9001 – jak czytać by rozumieć i nie popełniać błędów

Darka poznałem jeszcze w 2020 roku, ale to 2021 dał nam najwięcej możliwości w szerzeniu wiedzy na temat ISO 9001. Również jest to temat traktowany po macoszemu w Polsce, a konsultanci z teczkami pełnych dokumentacji psują totalnie świadomość wymagań tego świetnego systemu zarządzania. Zapraszam na rozmowę z Darkiem Antończykiem, Audytorem Wiodącym z jednostki certyfikującej.

10. Najczęstsze błędy inżynierów jakości podczas rekrutacji – Ewelina Sokołowska

Last but not least jak to mówią w Ameryce :D. Świetna rozmowa z Eweliną Sokołowską – CEO HRQ Engineering, firmy zajmującą się rekrutacją inżynierów jakości do przemysłu.

Ewelina odpowie na pytania, które ułatwią Wam przyszłe rekrutacje i rozwój kariery.

 1. Kiedy warto zmienić pracę?
 2. Na kogo jest zapotrzebowanie na rynku obecnie w jakości?
 3. Najczęstszy błąd popełniany na rozmowie przez inżynierów jakości
 4. Najczęstszy błąd popełniany w CV przez inżynierów jakości
 5. Czy ubiór ma znaczenie w trakcie rozmowy?
 6. Jak odpowiadać na pytania w trakcie rekrutacji, żeby przekonać do siebie?
 7. Twoje największe zaskoczenie w rekrutacji (np. CV versus sama osoba. – fajnie byłoby pozytywne)

Podsumowanie – Zarządzanie Jakością Youtube

Daj znać co myślisz o tym zestawieniu i ogólnie napisz proszę o czym warto jeszcze nagrać wideo w 2022 roku :). Taka wiedza pomoże nam nakierować w odpowiedni sposób nasze działania.

Czy jesteś już na naszym newsletterze? Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych szkoleniach, wykładach, rozmowach, zapisz się koniecznie: https://inzynierjakosci.pl/zapis