Powoli rozpoczynamy okres podsumowań. Rok 2022 dobiega końca. W związku z przerwą świąteczno-noworoczną możesz mieć więcej czasu na przeglądanie treści, które tworzyłem przez cały rok. Często dostawałem od Was wiadomości, że nie jesteście na bieżąco z powodu pracy czy obowiązków prywatnych. Dlatego postanowiłem zebrać dla Was 10 najlepszych Vlogów z 2022 roku (największa oglądalność).
Wybrałem 10 odcinków z największą oglądalnością i ułożyłem je chronologicznie, aby tworzyły pewną „całość”.
Jeżeli masz na tyle czasu, aby obejrzeć wszystkie odcinki, to na końcu znajdziesz playlistę z całym sezonem drugim vloga (bo jest jeszcze pierwszy sezon – 100 odcinków ;), poszukaj na YT: arturmydlarz).
Ostatnio otrzymałem pytanie nt. przebranżowienia na programistę, będąc inżynierem jakości. Główne argumenty jakie padały to lepsze zarobki i większe możliwości pracując jako programista… Osobiście uważam, że to zły kierunek. Poznałem dobrze oba te światy i opowiadam o Tym na Vlogu.
Obawiasz się o swoje kompetencje na obecnym lub przyszłym stanowisku? Nie wiesz, czy jesteś w stanie przeskoczyć pewnego poziomu? Poznaj moją metodę Drzewa Kompetencji, która zmieniła mnie z osoby, którą byłem w 2018 roku… No i zobacz, co jak mi kiepsko szło w 2018… (nagranie we vlogu 🤦♂️)
Cztery główne stanowiska inżynierskie w fabryce: inżynier procesu/technolog, inżynier jakości, inżynier designu/konstruktor, inżynier maintenance/utrzymania ruchu. Który z nich zarabia najlepiej? Dzisiaj odpowiem na te pytania i dodatkowo wetknę kij w mrowisko, że nie warto zarabiać najlepiej w fabryce… Brzmi dziwnie, ale nie warto.
Dostaje wiele zapytań o ten temat. Ktoś jest bardzo dobrym specjalistą, otrzymuje ofertę w firmie na objęcie stanowiska Managerskiego i się waha. Jest też sporo nieuświadomionych osób, które mocno brną do stanowiska managerskiego, jako kolejny szczebel w drabinie kariery. A praca managera wcale nie jest taka „fajna” jakby się mogło wydawać. Dlatego postanowiłem podzielić się z Wami moimi doświadczeniami (10 lat w przemyśle, 4 lata jako specjalista, 6 lat jako manager jakości) i opowiedzieć co nieco o wadach.
Człowiek to istota emocjonalna, która potrafi kierować się logiką. Czasami brakuje nam tego logicznego myślenia, bo zbytnio kierujemy się emocjami. A wystarczy zastosować diagram Pareto :).
Masz obawy przed nową pracą? 💁♂️ Nie wiesz jaką decyzję podjąć? Boisz się złożyć wypowiedzenie? Być może mój przykład da Ci do myślenia. Dokładnie 2 lata temu złożyłem wypowiedzenie po 8 latach pracy w tej firmie, będąc na stanowisku managerskim, w tzw. „złotej klatce”. Gdybym wtedy tego nie zrobił… dzisiaj byłoby ze mną krucho.
Boisz się dużych projektów w jakości? Zastanawiasz się, czy sobie poradzisz? 😱 💁♂️ Wdrożenie nowej produkcji 💁♂️ Zatwierdzenie nowego dostawcy, 💁♂️ Wdrożenie wymagań nowego klienta, 💁♂️ Certyfikacja Systemu ISO 9001, IATF to spore wyzwania 💁♂️ itd. itd. itd. Jest jedna świetna metoda, którą stosowałem z powodzeniem. Pozwoli Ci usystematyzować zadania, nadać priorytety, przedstawić wszystko na jednej stronie i przede wszystkim OPANOWAĆ STRES 😰. Zapraszam na 33 odcinek Vloga. Myślę, że pomogę wielu osobom, aby ruszyć z miejsca i nie bać się dużych projektów.
W przeciągu 5 lat pracy na etacie w jakości poprawiłem swoje wynagrodzenie o 700%. 💁♂️ Dzisiaj zdradzę Ci mój mindset i prosty wzór, który pozwoli Ci zmienić podejście i w końcu zarabiać więcej (jeżeli to jest twój cel). Ostrzegam, nie jest to łatwa droga. Gdyby taka była, każdy zarabiałby dużo… a tak nie jest. Też dowiesz się dlaczego.
Na początku kariery mnie to mocno frustrowało, ale w końcu zrozumiałem. DOBRZE WYKONANA PRACA W JAKOŚCI JEST NIEWIDOCZNA 😳 Widoczne są problemy, reklamacje, przestoje linii produkcyjnej i bohaterowie, którzy te problemy rozwiązują, a też często wynikają one z ich „”zaniedbań””… Jak więc zostać docenionym, zauważonym, wynagrodzonym i wykonywać dobrze swoją pracę? Jest na to przepis i dzisiaj się nim z Tobą podzielę. Zapraszam.
Martwisz się? Coś Cię trapi? Twoja praca, życie nie jest takie jak być powinno? 🤷🏼 Jeżeli czujesz, że jest źle… to w dzisiejszym vlogu znajdziesz odpowiedź co ja zrobiłem, żeby było lepiej… i co ciekawe udało mi się ten stan osiągnąć. Obejrzyj do samego końca, tam dostaniesz najważniejszą poradę 👇
Poniżej znajdziesz Sezon 1 Vloga Jakość – 100 nagrań wideo, które zacząłem kręcić w momencie zostawienia etatu – sierpień 2020 :-). Zobacz jak wyglądała moja droga do stworzenia tak dużej platformy szkoleniowej jak Szkoła Jakości :). Pierwsze vlogi nie bardzo mi wychodziły… ale praca czyni mistrza i znowu to udowodniłem :).
Poniżej znajdziesz Sezon 2 Vloga Jakość, kręcę go od września 2021 do teraz :).
Dzięki za obecność ze mną przez 2022 rok. W 2023 pewnie nie raz jeszcze Cię zaskoczę i Ci pomogę 🙂.