Inżynier Jakości
Będę Ci także wdzięczny za każdy komentarz i Twoje “Lubię to”. Pomóż mi szerzyć informację o jakości i przekaż adres bloga wszystkim Twoim znajomym 🙂 Z góry Ci za to dziękuję.
wpis goscinny

Wpis gościnny: Jak rozliczyć się z przeszłością i sprawić by nie rzutowała ona na Twoją pracę zawodową

Dzisiaj na blogu wpis gościnny. Marta Pawlikowska-Olszta z wykształcenia jest magistrem psychologii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizuje się w psychologii pracy i organizacji. Prowadzi blog  „Jak zarządzać po ludzku” gdzie znajdziecie bardzo interesujące darmowe kursy radzenia sobie z różnymi sytuacjami w pracy. Marta zawodowo zajmuje się wsparciem etycznego i efektywnego zarządzania ludźmi w Polsce na każdym z etapów – zarówno w procesie rekrutacji, adaptacji, rozwoju kompetencji, oceny pracowników, jak i zwalniania. Swoje działania praktyczne prowadzi w nurcie psychologii pozytywnej.

Serdecznie zapraszam do poniższego kursiku na temat rozliczania przeszłości. Życzę miłej lektury.

CEL KURSIKU „JAK ROZLICZYĆ SIĘ Z PRZESZŁOŚCIĄ I SPRAWIĆ, BY NIE RZUTOWAŁA ONA NA TWOJĄ PRACĘ ZAWODOWĄ””

  • Przedstawienie Ci, w użytkowym uproszczeniu, jednej z teorii psychologicznej, którą możesz wykorzystać do uporządkowania sobie kwestii wpływu relacji z przeszłości na to, jak funkcjonujesz obecnie w pracy i życiu osobistym.
  • Wygenerowanie i zachęcenie Cię do wdrożenia w życie nowych zachowań w pracy ze sobą i w relacji ze współpraconikami oraz bliskimi.
  • Zwrócenie uwagi na to, że Twoja świadomość i Twoje zachowania mają znaczenie dla kształtowania relacji w pracy a co za tym idzie dla rynku pracy.

DLA KOGO

Warto żebyś przeanalizował wpisy zawarte w tym blogowym kursiku i poświęcił czas na udział w ćwiczeniach, jeśli jesteś szefem, pracownikiem, kandydatem do pracy, pracownikiem działu HR, osobą badającą rynek pracy, osobą kształtującą rynek pracy.

Zależałoby mi także na tym, by z kursem zapoznali się także specjaliści zajmujący się na co dzień pomocą i edukacją innych – nauczyciele, trenerzy, lekarze, urzędnicy.

REKOMENDOWANA KOLEJNOŚĆ CZYTANIA POSTÓW

Wszyscy dostajemy spadek po rodzicach  (1) Jaki wpływ mają Twoi rodzice na to, jak funkcjonujesz w pracy?

Cwczenie teoria psychologiczna w służbie tobie  (2) Teoria psychologiczna w służbie Tobie

Cwiczenie do przejąłeś w pakiecie  (3) Ćwiczenie – Co przejąłeś „w pakiecie” od bliskich osób?

girl  (4) Ćwiczenie – Teoria psychologiczna w służbie Tobie

Cwiczenie jak walczyć z negatywnymi staniami u innych  (5) Ćwiczenie – Jak walczyć z negatywnymi stanami u innych

Cwiczenie jak walczyć z negatywnymi staniami u siebie  (6) Ćwiczenie – Jak walczyć z negatywnymi stanami z analizy transakcyjnej u siebie

Cwiczeneie - praca jest wartościa - docenienie  (7) Ćwiczenie – Praca jest wartością – zacznij od docenienia swojego wkładu

jak wychować zdrowe dziecko  (8) Jakie potrzeby musisz zaspokoić dziecku, żeby wyrosło na zdrowego człowieka

dziecko w pracy  (9) Z czego nie wyrastamy w pracy

Zrobiłeś kilka kroków naprzód w temacie rozliczenia z przeszłością? Jesteś gotowy do dalszej pracy nad własnym rozwojem? Polecam Ci Blogowy kursik – Jak budować efektywne, etyczne i partnerskie organizacje oraz Blogowy kursik Antystresowy.

Jeśli utożsamiasz się z moją misją zawodową roześlij proszę link do tego kursu osobom, które takie role pełnią i mogą pomóc nam w budowaniu zdrowych relacji w zespołach i wsparciu rozwoju pracowników i szefów.

Leave a Comment: